IeSF Logo

left_menu_area

contents_area

  • Overview
  • e-Sports Titles
  • Host city
  • Players
  • Schedule
  • Results
  • NATIONAL RANKING
  • LEAGUE OF LEGENDS
  • STARCRAFT II
  • HEARTHSTONE
National Ranking
RANKCOUNTRYLeague of LegendsStarcraft2HearthstonePOINT
RANKPOINTRANKPOINTRANKPOINT
1 SerbiaSerbia 3 31 5 16 1 100 147
2 Korea (South)Korea (South) 1 100 5 16 5 16 132
3 ChinaChina 2 51 2 51 9 11 113
4 FinlandFinland - - 1 100 9 11 111
5 ThailandThailand 5 16 - - 2 51 67
6 RomaniaRomania 5 16 5 16 3 31 63
6 PhilippinesPhilippines 9 11 3 31 4 21 63
8 Chinese TaipeiChinese Taipei 9 11 4 21 5 16 48
9 SwitzerlandSwitzerland 4 21 9 11 9 11 43
9 RussiaRussia 5 16 9 11 5 16 43
11 IsraelIsrael 5 16 9 11 9 11 38
12 South AfricaSouth Africa 9 11 9 11 9 11 33
13 SwedenSweden - - 5 16 5 16 32
14 TunisiaTunisia 9 11 - - 9 11 22
14 MongoliaMongolia 9 11 - - 9 11 22
14 IndonesiaIndonesia 9 11 - - 9 11 22
14 AzerbaijanAzerbaijan - - 9 11 9 11 22
14 BelgiumBelgium - - 9 11 9 11 22
14 GeorgiaGeorgia - - 9 11 9 11 22
20 VietnamVietnam - - - - 9 11 11
20 IranIran 9 11 - - - - 11
20 AustriaAustria - - - - 9 11 11
20 AustraliaAustralia 9 11 - - - - 11
Group Preliminary Member
GROUP List
GROUP AGROUP BGROUP CGROUP D
A1
IsraelIsrael
B1
SwitzerlandSwitzerland
C1
AustraliaAustralia
D1
Korea (South)Korea (South)
A2
MongoliaMongolia
B2
South AfricaSouth Africa
C2
TunisiaTunisia
D2
IndonesiaIndonesia
A3
SerbiaSerbia
B3
ThailandThailand
C3
ChinaChina
D3
PhilippinesPhilippines
A4
Chinese TaipeiChinese Taipei
B4
IranIran
C4
RomaniaRomania
D4
RussiaRussia
▶ GROUP "A" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3
#1 A1
Israel Israel TEAM
0
A2
Mongolia Mongolia TEAM
1 V
#3 A2
Mongolia Mongolia TEAM
0
A4
Chinese Taipei Chinese Taipei TEA
1 V
#5 A1
Israel Israel TEAM
1 V
A4
Chinese Taipei Chinese Taipei TEA
0
#2 A3
Serbia Serbia TEAM
1 V
A4
Chinese Taipei Chinese Taipei TEA
0
#4 A1
Israel Israel TEAM
0
A3
Serbia Serbia TEAM
1 V
#6 A2
Mongolia Mongolia TEAM
0
A3
Serbia Serbia TEAM
1 V
RANKCOUNTRYTEAMWINLOSESCOREADVANCE
1 SerbiaSerbia Serbia TEAM 3 0 3 V
2 IsraelIsrael Israel TEAM 1 2 -1 V
3 MongoliaMongolia Mongolia TEAM 1 2 -1
4 Chinese TaipeiChinese Taipei Chinese Taipei TEAM 1 2 -1
▶ GROUP "B" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3
#1 B1
Switzerland Switzerland TEAM
1 V
B2
South Africa South Africa TEAM
0
#3 B2
South Africa South Africa TEAM
1 V
B4
Iran Iran TEAM
0
#5 B1
Switzerland Switzerland TEAM
1 V
B4
Iran Iran TEAM
0
#2 B3
Thailand Thailand TEAM
1 V
B4
Iran Iran TEAM
0
#4 B1
Switzerland Switzerland TEAM
1 V
B3
Thailand Thailand TEAM
0
#6 B2
South Africa South Africa TEAM
0
B3
Thailand Thailand TEAM
1 V
RANKCOUNTRYTEAMWINLOSESCOREADVANCE
1 SwitzerlandSwitzerland Switzerland TEAM 3 0 3 V
2 ThailandThailand Thailand TEAM 2 1 1 V
3 South AfricaSouth Africa South Africa TEAM 1 2 -1
4 IranIran Iran TEAM 0 3 -3
▶ GROUP "C" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3
#1 C1
Australia Australia TEAM
1 V
C2
Tunisia Tunisia TEAM
0
#3 C2
Tunisia Tunisia TEAM
0
C4
Romania Romania TEAM
1 V
#5 C1
Australia Australia TEAM
0
C4
Romania Romania TEAM
1 V
#2 C3
China China TEAM
1 V
C4
Romania Romania TEAM
0
#4 C1
Australia Australia TEAM
0
C3
China China TEAM
1 V
#6 C2
Tunisia Tunisia TEAM
0
C3
China China TEAM
1 V
RANKCOUNTRYTEAMWINLOSESCOREADVANCE
1 ChinaChina China TEAM 3 0 3 V
2 RomaniaRomania Romania TEAM 2 1 1 V
3 AustraliaAustralia Australia TEAM 1 2 -1
4 TunisiaTunisia Tunisia TEAM 0 3 -3
▶ GROUP "D" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3
#1 D1
Korea (South) Korea (South) TEAM
1 V
D2
Indonesia Indonesia TEAM
0
#3 D2
Indonesia Indonesia TEAM
0
D4
Russia Russia TEAM
1 V
#5 D1
Korea (South) Korea (South) TEAM
1 V
D4
Russia Russia TEAM
0
#2 D3
Philippines Philippines TEAM
0
D4
Russia Russia TEAM
1 V
#4 D1
Korea (South) Korea (South) TEAM
1 V
D3
Philippines Philippines TEAM
0
#6 D2
Indonesia Indonesia TEAM
1 V
D3
Philippines Philippines TEAM
0
RANKCOUNTRYTEAMWINLOSESCOREADVANCE
1 Korea (South)Korea (South) Korea (South) TEAM 3 0 3 V
2 RussiaRussia Russia TEAM 2 1 1 V
3 IndonesiaIndonesia Indonesia TEAM 1 2 -1
4 PhilippinesPhilippines Philippines TEAM 0 3 -3
Group Preliminary Result
Tournament Result
GROUPCOUNTRYTEAMWINLOSESCORE
A SerbiaSerbia SERBIA TEAM 3 0 3
IsraelIsrael ISRAEL TEAM 1 2 -1
B SwitzerlandSwitzerland SWITZERLAND TEAM 3 0 3
ThailandThailand THAILAND TEAM 2 1 1
C ChinaChina CHINA TEAM 3 0 3
RomaniaRomania ROMANIA TEAM 2 1 1
D Korea (South)Korea (South) KOREA (SOUTH) TEAM 3 0 3
RussiaRussia RUSSIA TEAM 2 1 1
Main Match
ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3
#1 1
SerbiaSerbia TEAM
2 V
4
Thailand TEAM
0
#5 1
SerbiaSerbia TEAM
0
7
Korea (South) TE
2 V
#7 7
Korea (South)Korea (South) TE
2 V
5
China TEAM
1
3rd 1
Serbia TEAM
2 V
3
Switzerland TEAM
1
#2 6
RomaniaRomania TEAM
1
7
Korea (South) TE
2 V
#3 5
ChinaChina TEAM
2 V
8
Russia TEAM
0
#6 5
ChinaChina TEAM
2 V
3
Switzerland TEAM
0
#4 2
IsraelIsrael TEAM
0
3
Switzerland TEAM
2 V
Main Match Result
Team List
RANKINGCOUNTRYTEAMPOINT
1 Korea (South)Korea (South) Korea (South) TEAM 100
2 ChinaChina China TEAM 51
3 SerbiaSerbia Serbia TEAM 31
4 SwitzerlandSwitzerland Switzerland TEAM 21
5 IsraelIsrael Israel TEAM 16
5 ThailandThailand Thailand TEAM 16
5 RomaniaRomania Romania TEAM 16
5 RussiaRussia Russia TEAM 16
Group Preliminary Member
GROUP List
GROUP AGROUP BGROUP CGROUP D
A1
IranIran
B1
PhilippinesPhilippines
C1
SwitzerlandSwitzerland
D1
Korea (South)Korea (South)
A2
RomaniaRomania
B2
AzerbaijanAzerbaijan
C2
FinlandFinland
D2
SerbiaSerbia
A3
RussiaRussia
B3
South AfricaSouth Africa
C3
ChinaChina
D3
BelgiumBelgium
A4
Chinese TaipeiChinese Taipei
B4
SwedenSweden
C4
GeorgiaGeorgia
D4
IsraelIsrael
▶ GROUP "A" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3
#1 A1
Iran anari mohammadali
0
A2
Romania Lazar Silviu
2 V
#3 A2
Romania Lazar Silviu
0
A4
Chinese Taipei Ko Yu-Feng
2 V
#5 A1
Iran anari mohammadali
0
A4
Chinese Taipei Ko Yu-Feng
2 V
#2 A3
Russia Mikheev Andrei
0
A4
Chinese Taipei Ko Yu-Feng
2 V
#4 A1
Iran anari mohammadali
0
A3
Russia Mikheev Andrei
2 V
#6 A2
Romania Lazar Silviu
2 V
A3
Russia Mikheev Andrei
0
RANKCOUNTRYPLAYERWINLOSESCOREADVANCE
1 Chinese TaipeiChinese Taipei Ko Yu-Feng 3 0 6 V
2 RomaniaRomania Lazar Silviu 2 1 2 V
3 RussiaRussia Mikheev Andrei 1 2 -2
4 IranIran anari mohammadali 0 3 -6
▶ GROUP "B" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3
#1 B1
Philippines Acampado Caviar Na…
2 V
B2
Azerbaijan Osipov Pavel
0
#3 B2
Azerbaijan Osipov Pavel
0
B4
Sweden Dahlström Anton
2 V
#5 B1
Philippines Acampado Caviar Na…
2 V
B4
Sweden Dahlström Anton
0
#2 B3
South Africa Anderson Nathan
0
B4
Sweden Dahlström Anton
2 V
#4 B1
Philippines Acampado Caviar Na…
2 V
B3
South Africa Anderson Nathan
0
#6 B2
Azerbaijan Osipov Pavel
0
B3
South Africa Anderson Nathan
2 V
RANKCOUNTRYPLAYERWINLOSESCOREADVANCE
1 PhilippinesPhilippines Acampado Caviar Napoleon 3 0 6 V
2 SwedenSweden Dahlström Anton 2 1 2 V
3 South AfricaSouth Africa Anderson Nathan 1 2 -2
4 AzerbaijanAzerbaijan Osipov Pavel 0 3 -6
▶ GROUP "C" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3
#1 C1
Switzerland Quach Eloi
1
C2
Finland Sotala Joona
2 V
#3 C2
Finland Sotala Joona
2 V
C4
Georgia Chogovadze Tsotne
0
#5 C1
Switzerland Quach Eloi
2 V
C4
Georgia Chogovadze Tsotne
0
#2 C3
China Hu Jiajun
2 V
C4
Georgia Chogovadze Tsotne
0
#4 C1
Switzerland Quach Eloi
1
C3
China Hu Jiajun
2 V
#6 C2
Finland Sotala Joona
2 V
C3
China Hu Jiajun
1
RANKCOUNTRYPLAYERWINLOSESCOREADVANCE
1 FinlandFinland Sotala Joona 3 0 4 V
2 ChinaChina Hu Jiajun 2 1 2 V
3 SwitzerlandSwitzerland Quach Eloi 1 2 0
4 GeorgiaGeorgia Chogovadze Tsotne 0 3 -6
▶ GROUP "D" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3
#1 D1
Korea (South) Kim Ga Young
0
D2
Serbia Krstic Aleksandar
2 V
#3 D2
Serbia Krstic Aleksandar
2 V
D4
Israel Corem Neta
0
#5 D1
Korea (South) Kim Ga Young
2 V
D4
Israel Corem Neta
0
#2 D3
Belgium Wouter Broddin
1
D4
Israel Corem Neta
2 V
#4 D1
Korea (South) Kim Ga Young
1
D3
Belgium Wouter Broddin
2 V
#6 D2
Serbia Krstic Aleksandar
2 V
D3
Belgium Wouter Broddin
0
RANKCOUNTRYPLAYERWINLOSESCOREADVANCE
1 SerbiaSerbia Krstic Aleksandar 3 0 6 V
2 Korea (South)Korea (South) Kim Ga Young 1 2 -1 V
3 BelgiumBelgium Wouter Broddin 1 2 -2
4 IsraelIsrael Corem Neta 1 2 -3
Group Preliminary Result
Tournament Result
GROUPCOUNTRYPLAYERWINLOSESCORE
A Chinese TaipeiChinese Taipei Ko Yu-Feng 3 0 6
RomaniaRomania Lazar Silviu 2 1 2
B PhilippinesPhilippines Acampado Caviar Napoleon 3 0 6
SwedenSweden Dahlström Anton 2 1 2
C FinlandFinland Sotala Joona 3 0 4
ChinaChina Hu Jiajun 2 1 2
D SerbiaSerbia Krstic Aleksandar 3 0 6
Korea (South)Korea (South) Kim Ga Young 1 2 -1
Main Match
ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3
#1 1
Chinese TaipeiKo Yu-Feng
2 V
4
Dahlström Anton
1
#5 1
Chinese TaipeiKo Yu-Feng
0
6
Hu Jiajun
2 V
#7 6
ChinaHu Jiajun
0
5
Sotala Joona
3 V
3rd 1
Ko Yu-Feng
1
3
Acampado Caviar …
2 V
#2 6
ChinaHu Jiajun
2 V
7
Krstic Aleksanda
1
#3 5
FinlandSotala Joona
2 V
8
Kim Ga Young
0
#6 5
FinlandSotala Joona
2 V
3
Acampado Caviar …
0
#4 2
RomaniaLazar Silviu
0
3
Acampado Caviar …
2 V
Main Match Result
Team List
RANKINGCOUNTRYPLAYERPOINT
1 FinlandFinland Sotala Joona 100
2 ChinaChina Hu Jiajun 51
3 PhilippinesPhilippines Acampado Caviar Napoleon 31
4 Chinese TaipeiChinese Taipei Ko Yu-Feng 21
5 RomaniaRomania Lazar Silviu 16
5 SwedenSweden Dahlström Anton 16
5 SerbiaSerbia Krstic Aleksandar 16
5 Korea (South)Korea (South) Kim Ga Young 16
Group Preliminary Member
GROUP List
GROUP AGROUP BGROUP CGROUP D
A1
South AfricaSouth Africa
B1
GeorgiaGeorgia
C1
FinlandFinland
D1
AustriaAustria
A2
SwitzerlandSwitzerland
B2
SerbiaSerbia
C2
Chinese TaipeiChinese Taipei
D2
SwedenSweden
A3
MongoliaMongolia
B3
IsraelIsrael
C3
ThailandThailand
D3
ChinaChina
A4
PhilippinesPhilippines
B4
RussiaRussia
C4
TunisiaTunisia
D4
RomaniaRomania
A5
Korea (South)Korea (South)
B5
IndonesiaIndonesia
C5
AzerbaijanAzerbaijan
D5
BelgiumBelgium
A6
VietnamVietnam
▶ GROUP "A" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3ROUND 4ROUND 5
#1 A1
South Africa Meiring Wynand
0
A2
Switzerland Widmer Yannick
2 V
#4 A1
South Africa Meiring Wynand
2 V
A3
Mongolia Ariunsan ZUNBILEG
0
#7 A1
South Africa Meiring Wynand
0
A4
Philippines Castillo Richard
2 V
#10 A1
South Africa Meiring Wynand
2 V
A5
Korea (South) Choi Yong Jae
0
#13 A1
South Africa Meiring Wynand
0
A6
Vietnam CAO TU
2 V
#2 A3
Mongolia Ariunsan ZUNBILEG
0
A4
Philippines Castillo Richard
2 V
#5 A2
Switzerland Widmer Yannick
2 V
A6
Vietnam CAO TU
1
#8 A2
Switzerland Widmer Yannick
1
A5
Korea (South) Choi Yong Jae
2 V
#11 A2
Switzerland Widmer Yannick
2 V
A3
Mongolia Ariunsan ZUNBILEG
0
#14 A2
Switzerland Widmer Yannick
0
A4
Philippines Castillo Richard
2 V
#3 A5
Korea (South) Choi Yong Jae
2 V
A6
Vietnam CAO TU
1
#6 A4
Philippines Castillo Richard
2 V
A5
Korea (South) Choi Yong Jae
1
#9 A3
Mongolia Ariunsan ZUNBILEG
0
A6
Vietnam CAO TU
2 V
#12 A4
Philippines Castillo Richard
0
A6
Vietnam CAO TU
2 V
#15 A3
Mongolia Ariunsan ZUNBILEG
0
A5
Korea (South) Choi Yong Jae
2 V
RANKCOUNTRYPLAYERWINLOSESCOREADVANCE
1 PhilippinesPhilippines Castillo Richard 4 1 5 V
2 VietnamVietnam CAO TU 3 2 4
3 SwitzerlandSwitzerland Widmer Yannick 3 2 2
4 Korea (South)Korea (South) Choi Yong Jae 3 2 1 V
5 South AfricaSouth Africa Meiring Wynand 2 3 -2
6 MongoliaMongolia Ariunsan ZUNBILEG 0 5 -10
▶ GROUP "B" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3ROUND 4ROUND 5
#1 B1
Georgia Parjanadze Giorgi
0
B2
Serbia Perović Miloš
2 V
#3 B1
Georgia Parjanadze Giorgi
1
B3
Israel Golan Or
2 V
#5 B1
Georgia Parjanadze Giorgi
0
B4
Russia BELTIUKOV PAVEL
2 V
#7 B1
Georgia Parjanadze Giorgi
0
B5
Indonesia PRIYATMOKO DANU
2 V
#9 B2
Serbia Perović Miloš
2 V
B4
Russia BELTIUKOV PAVEL
1
#2 B3
Israel Golan Or
2 V
B4
Russia BELTIUKOV PAVEL
1
#4 B5
Indonesia PRIYATMOKO DANU
0
B4
Russia BELTIUKOV PAVEL
2 V
#6 B2
Serbia Perović Miloš
2 V
B5
Indonesia PRIYATMOKO DANU
0
#8 B2
Serbia Perović Miloš
2 V
B3
Israel Golan Or
0
#10 B3
Israel Golan Or
0
B5
Indonesia PRIYATMOKO DANU
2 V
RANKCOUNTRYPLAYERWINLOSESCOREADVANCE
1 SerbiaSerbia Perović Miloš 4 0 7 V
2 RussiaRussia BELTIUKOV PAVEL 2 2 2 V
3 IsraelIsrael Golan Or 2 2 -2
4 IndonesiaIndonesia PRIYATMOKO DANU 2 2 0
5 GeorgiaGeorgia Parjanadze Giorgi 0 4 -7
▶ GROUP "C" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3ROUND 4ROUND 5
#1 C1
Finland Lammi Antti
2 V
C2
Chinese Taipei Kuo Li-Yang
0
#3 C1
Finland Lammi Antti
0
C3
Thailand Niruttinanont Sany
2 V
#5 C1
Finland Lammi Antti
1
C4
Tunisia Ben Messaoud Ahmed
2 V
#7 C1
Finland Lammi Antti
2 V
C5
Azerbaijan Mehdiyev Tahir
0
#9 C2
Chinese Taipei Kuo Li-Yang
2 V
C4
Tunisia Ben Messaoud Ahmed
0
#2 C3
Thailand Niruttinanont Sany
2 V
C4
Tunisia Ben Messaoud Ahmed
1
#4 C5
Azerbaijan Mehdiyev Tahir
2 V
C4
Tunisia Ben Messaoud Ahmed
0
#6 C2
Chinese Taipei Kuo Li-Yang
2 V
C5
Azerbaijan Mehdiyev Tahir
0
#8 C2
Chinese Taipei Kuo Li-Yang
2 V
C3
Thailand Niruttinanont Sany
0
#10 C3
Thailand Niruttinanont Sany
2 V
C5
Azerbaijan Mehdiyev Tahir
0
RANKCOUNTRYPLAYERWINLOSESCOREADVANCE
1 Chinese TaipeiChinese Taipei Kuo Li-Yang 3 1 4 V
2 ThailandThailand Niruttinanont Sanya 3 1 3 V
3 FinlandFinland Lammi Antti 2 2 1
4 TunisiaTunisia Ben Messaoud Ahmed 1 3 -4
5 AzerbaijanAzerbaijan Mehdiyev Tahir 1 3 -4
▶ GROUP "D" Preliminary
ROUND 1ROUND 2ROUND 3ROUND 4ROUND 5
#1 D1
Austria Lukas Iciren
2 V
D2
Sweden Öhman Joakim
1
#3 D1
Austria Lukas Iciren
2 V
D3
China Wang Xieyu
0
#5 D1
Austria Lukas Iciren
0
D4
Romania Marinescu Stefan
2 V
#7 D1
Austria Lukas Iciren
0
D5
Belgium Huysegoms Arne
2 V
#9 D2
Sweden Öhman Joakim
2 V
D4
Romania Marinescu Stefan
0
#2 D3
China Wang Xieyu
2 V
D4
Romania Marinescu Stefan
0
#4 D5
Belgium Huysegoms Arne
0
D4
Romania Marinescu Stefan
2 V
#6 D2
Sweden Öhman Joakim
2 V
D5
Belgium Huysegoms Arne
1
#8 D2
Sweden Öhman Joakim
2 V
D3
China Wang Xieyu
0
#10 D3
China Wang Xieyu
0
D5
Belgium Huysegoms Arne
2 V
RANKCOUNTRYPLAYERWINLOSESCOREADVANCE
1 SwedenSweden Öhman Joakim 3 1 4 V
2 BelgiumBelgium Huysegoms Arne 2 2 1
3 AustriaAustria Lukas Iciren 2 2 -1
4 RomaniaRomania Marinescu Stefan 2 2 0 V
5 ChinaChina Wang Xieyu 1 3 -4
Group Preliminary Result
Tournament Result
GROUPCOUNTRYPLAYERWINLOSESCORE
A PhilippinesPhilippines Castillo Richard 4 1 5
Korea (South)Korea (South) Choi Yong Jae 3 2 1
B SerbiaSerbia Perović Miloš 4 0 7
RussiaRussia BELTIUKOV PAVEL 2 2 2
C Chinese TaipeiChinese Taipei Kuo Li-Yang 3 1 4
ThailandThailand Niruttinanont Sanya 3 1 3
D SwedenSweden Öhman Joakim 3 1 4
RomaniaRomania Marinescu Stefan 2 2 0
Main Match
ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3
#1 1
PhilippinesCastillo Richard
2 V
4
BELTIUKOV PAVEL
0
#5 1
PhilippinesCastillo Richard
1
6
Niruttinanont Sa…
2 V
#7 6
ThailandNiruttinanont Sa…
1
3
Perović Miloš
3 V
3rd 1
Castillo Richard
1
8
Marinescu Stefan
2 V
#2 6
ThailandNiruttinanont Sa…
2 V
7
Öhman Joakim
0
#3 5
Chinese TaipeiKuo Li-Yang
0
8
Marinescu Stefan
2 V
#6 8
RomaniaMarinescu Stefan
1
3
Perović Miloš
2 V
#4 2
Korea (South)Choi Yong Jae
0
3
Perović Miloš
2 V
Main Match Result
Team List
RANKINGCOUNTRYPLAYERPOINT
1 SerbiaSerbia Perović Miloš 100
2 ThailandThailand Niruttinanont Sanya 51
3 RomaniaRomania Marinescu Stefan 31
4 PhilippinesPhilippines Castillo Richard 21
5 Korea (South)Korea (South) Choi Yong Jae 16
5 RussiaRussia BELTIUKOV PAVEL 16
5 Chinese TaipeiChinese Taipei Kuo Li-Yang 16
5 SwedenSweden Öhman Joakim 16

footer_area